Інженер-дослідник департаменту автоматичного керування Лундського університету (Швеція) Alexander Pisarevskiy провів відкриту лекцію для студентів, які здобувають вищу освіту за освітньо-професійною програмою підготовки магістрів «Електроніка».
Тема лекції – «Електроніка в контексті навчального курсу «Автоматичне управління»» – та її вміст найкращим чином відповідають основним напрямкам роботи кафедри електроніки, автоматики, робототехніки та мехатроніки. Це стосується як наукової роботи, так і освітньої діяльності.
Alexander розпочав з інформації про свій власний шлях інженера: від магістра до керівника лабораторії. Застосування систем автоматичного керування наразі надзвичайно широке. Відповідні навчальні курси сповна представлені і в освітньо-професійних програмах НУ «Чернігівська політехніка». Тому особливо цікавою була розповідь про науково-навчальні лабораторії департаменту, їхнє обладнання, використання та певні здобутки, отримані, в тому числі, під час підготовки магістерських кваліфікаційних робіт і докторських дисертацій.
Лекція супроводжувалася захоплюючим наочним матеріалом, підготовленим та відзнятим особисто лектором, що дозволяє об’єктивно оцінити можливості департаменту у проведенні досліджень та умовах навчання здобувачів.
Лабораторія, за яку відповідає Alexander, оснащена верстатами, 3Д-принтерами та різноманітними інструментами, що дозволяє департаменту самостійно силами співробітників та здобувачів розробляти, виготовляти, обслуговувати та ремонтувати різноманітне наукове та навчальне обладнання. За кошти, які отримує департамент від виконання наукових проєктів, постійно закуповуються комплектуючі та нове устаткування, завдяки чому у безперервному режимі модернізується існуючий лабораторний фонд та підтримується високий рівень експериментальних досліджень.
Науковими дослідженнями кафедри електроніки, автоматики, робототехніки та мехатроніки зацікавилися шведські колеги, які ініціювали перемовини щодо підтримки науковців НУ «Чернігівська політехніка» шляхом залучення українських здобувачів вченого ступеня доктора філософії до спільних наукових проєктів. Ця інформація заслуговує особливої уваги наших теперішніх та майбутніх магістрантів, оскільки на стадії розробки грантових пропозицій дуже швидко може з’явитися потреба в освічених випускниках нашого університету, здатних вирішувати складні науково-практичні завдання в галузі електронних технологій в міжнародному контексті.
Матеріал підготував доцент кафедри ЕАРМ В. П. Войтенко, © 2023.
Коментарі