Інтеграція до інтернаціонального наукового та академічного простору здійснюється через конкретні кроки. Доцент кафедри Володимир Войтенко у 2022/2023 н.р. бере участь у програмі академічної мобільності науково-педагогічних працівників завдяки отриманню гранту від фонду Кнута та Аліси Валленбергів. Науково дослідна робота за темою «Підвищення швидкості аналізу зображень, отриманих з безпілотного літального апарату» виконується на кафедрі автоматичного керування Лундського університету, Швеція. Засновник цієї кафедри – добре знаний в Україні науковець Karl Johan Åström – співавтор «Біблії» у світі автоматики – книги K.J.Åström, T.Hagglund. PID-controllers: Theory, Design, and Tuning.
І K.J.Åström, і T.Hagglund наразі є професорами кафедри. Кафедра має відмінну лабораторну базу (від різноманітних роботів та приладів до верстатів), яка використовується і в наукових дослідженнях, і в навчанні.
Лундський університет був заснований в 1666 році і неодноразово входить до 100 найкращих університетів світу. Кафедра бере участь у 5-річній програмі підготовки інженерів, яка відповідно до Болонської (а також - американської та британської) системи еквівалентна магістру наук (MSc).
Керівництво університету (ректор Erik Renström та проректор Per Mickwitz) підтримує ідею поглиблення співпраці з українськими вишами, а ставлення до нас можна оцінити за семінаром Perspectives on and for Ukraine – an open seminar supporting academic freedom.
Гарні умови для виконання наукових досліджень в країнах Європейського Союзу дозволяють швидко отримати якісні наукові результати, покращити рівень викладання за освітньою програмою та, в перспективі, розширити інтернаціональне співробітництво кафедри з спорідненими закордонними вишами за рахунок обміну студентами.
Коментарі