Кафедра електроніки, автоматики, робототехніки та мехатроніки НУ "Чернігівська політехніка"

Mobile menu
  • VTEM Image Show

  • VTEM Image Show

  • VTEM Image Show

  • VTEM Image Show

 

Майже двадцять п’ять років тому науковці з напряму електроніки вперше зустрілися на такій нараді, і з того часу це стало доброю традицією. Та з початком війни зустрічі припинились. І ось цього року, було прийнято рішення про відновлення проведення наради у online форматі.

«Колеги, друзі, я дуже радий бачити вас, навіть  online, - розпочав нараду її модератор Дмитро Алексієвський. – З року в рік ми збиралися на різних платформах, і наші зустрічі завжди були корисні як для нас, так і, взагалі, для розвитку електроніки. Ми обмінювалися досвідом, синхронізували наші підходи, і ось сьогодні знову зібралися, щоб обмінятися думками». Привітав Дмитро Алексієвський науковців і від імені проректора з наукової роботи Запорізького національного університету (ЗНУ) Геннадія Васильчука та директорки Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ  Наталі Метеленко, які побажали учасникам лідноїоботи та нових досягнень у науковій та освітній сферах.

Учасниками наради стали науковці з різних куточків України. Так, Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні представляли завідувачка кафедри електроніки, інформаційних технологій та програмного забезпеченняЗНУ Тетяна Критська; доценти цієї ж кафедри Єгор Кисельов, Оксана Небеснюк, Аліна Ніконова; професор кафедри електричної інженерії та кіберфізичних систем ЗНУ Михайло Пазюк. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» був представлений завідувачем кафедри промислової і біомедичної електроніки Сергієм Кривошеєвим та професорами кафедри Володимиром Івахном і Володимиром Замаруєвим. А ще активними учасниками дискусії стали завідувачі кафедрами: електронних пристроїв та систем Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» Євген Вербицький; електричних та електронних апаратів Національного університету «Запорізька політехніка» Петро Андрієнко; теоретичної електротехніки та електронних систем Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова Володимир Рябенький; електронних апаратів східноукраїнського національного університету ім. В. Даля Юрій Паеранд; електроніки, автоматики, робототехніки та мехатроніки НУ «Чернігівська політехніка» Юрій Денисов; завідувач відділу транзисторних перетворювачів Інституту електродинаміки НАН України Олег Юрченко.

Науковці обговорили викликані регіональними відмінностями особливості освітніх програм зі спеціальності 171 «Електроніка» кожного вишу-учаснику, а ще обмінялися власним досвідом викладання дисциплін. Розповіли про переваги освітніх програм з галузі знань «Електроніка, автоматизація та електронні комунікації» і їхні гаранти з ІННІ ім. Ю.М. Потебні. Так, експерт Національного агентства із забезпечення якості освіти Оксана Небеснюк виділила переваги, які має освітня програма магістерського рівня «Мікроелектронні інформаційні системи», а Аліна Ніконова розповіла про програму, яка знаходиться ще в стадії розробки.

Коло питань, яким приділили увагу під час наради науковці з напряму електроніки, постійно зростає, тож було вирішено, що такі наради варто проводити частіше, бажано декілька разів на рік, та розширити коло учасників.

Коментарі

Підписатися:
  • Коментарі не знайдено

Post comment as a guest

0