Кафедра електроніки, автоматики, робототехніки та мехатроніки НУ "Чернігівська політехніка"

  • VTEM Image Show

  • VTEM Image Show

  • VTEM Image Show

  • VTEM Image Show

 

Завідувач кафедри БРАС ЧНТУ Велігорський О.А. з 28.04.2014 по 26.05.2014 проводив наукові дослідження в Німеччині за грантовою програмою Східного партнерства від Німецької служби академічних обмінів (DAAD, Deutscher Akademischer Austauschdienst). Перебуваючи в Боннському університеті прикладних наук (Bonn-Rhein-Sieg University of Applied Sciences, BRSU), Олександр Велігорський виконував наукові дослідження фотоелектричних систем за умов часткових затінень та розробляв алгоритми управління перетворювачами напруги для фотоелектричних систем на основі методів штучного інтелекту для пошуку точки максимуму потужності. Отримані результати дозволяють підвищити ефективність фотоелектричних систем в умовах змінних погодних умов та часткових затінень (хмари, дерева й т.п.), і будуть вже в найближчий час опубліковані у наукових виданнях, що входять до науковометричної бази Scopus.

Про актуальність таких досліджень говорить той факт, що вони зацікавили як німецьких науковців, так і представників малого та середнього бізнесу. Як результат, співпраця у галузі інтелектуальних промислових систем управління між науковцями кафедри Біомедичних радіоелектронних апаратів та систем ЧНТУ та їх німецькими колегами буде продовжена в подальшому як за діючим грантом від Німецької агенції академічних обмінів, так і в рамках консорціуму для спільної подачі заявок за програмою Horizon 2020 разом з представниками бізнесу Німеччини та інших закордонних освітніх закладів. Зокрема, вже підготовлена заявка на отримання гранту від організації BILAT - UKR*AINA (Travel Grant), а на 2014-15 роки запланована подача двох заявок за програмою Horizon 2020.

Крім наукових досліджень часу вистачало також і для ознайомлення з культурою та побутом німців, відвідування музеїв та невеличкої подорожі по містах землі Північний Рейн-Вестфалія. Під час спілкування з Олександром Велігорським викладачі та студенти BRSU, коли дізнавались про те що він з України, кожного разу бажали скорішого налагодження ситуації в нашій країні, встановлення миру та спокою, розвитку України.


Грантова програма «Східне партнерство» (Ostpartnerschaften) від Німецької служби академічних обмінів спрямована на створення нових партнерських відносин, професійне широкомасштабне співробітництво в галузі науки та освіти та обміни вченими, викладачами та студентами між німецькими університетами та університетами в центральній, східній та південно-східній Європі.

Коментарі

Підписатися:
  • Коментарі не знайдено

Post comment as a guest

0